logo

שלדת הרכב עשויה משכבות של פח וצבע הנתונות לבלאי עקב השימוש הרצוף, בשל החשיפה לפגעי מזג האוויר, וכן בשל פגיעות בתאונות דרכים. הפגמים הנוצרים מתבטאים במראה בלתי אסטטי ועלולים אף להוות סכנה תפעולית ובטיחותית, עד כדי יציאה משימוש. במצבים אלו יש לפנות אל פחחי רכב האמונים על ביצוע תיקוני פח וצבע. לרשותם של בעלי רכבי יונדאי עומדים מרכזי שירות המורשים על ידי חברות הביטוח, אשר מתמחים באופן ספציפי בדגמי יונדאי השונים.

מתי צריך פחחות לרכב

את שירותי פחחות הרכבים ניתן לחלק לשתי קטגוריות מרכזיות – תיקוני פח ושלדה, ופחחות צבע:

  • פח ושלדה – תאונות עשויות לגרום להתעקמות הפח ואף לפגיעה חמורה בשלדת הרכב. כמעט כל נהג כבר חווה את תחושת הדפיקה הקלה בעת פגיעה ברכב אחר, המובילה לעיקום מכוער אך ניתן לתיקון פשוט וזול יחסית בעזרת פחח. לעומת זאת, במקרים של תאונות חמורות עשוי להיווצר עיקום עמוק בשלדה, הדורש פעולות תיקון מיידיות ויקרות. חשוב לדעת כי במקרים אלו אפילו איש המקצוע הטוב ביותר לא ימנע מערך הרכב לרדת.
  • פחחות צבע – שלדת הרכב נצבעת לא רק מטעמים אסטטיים אלא גם מטעמי הגנה מהשמש, הטמפרטורה ופגעי האקלים. לכן, כאשר שכבה זו נפגמת, נשרטת ודוהה עלולה השלדה לסבול לאורך זמן מנזקים עמוקים וחריפים יותר, אשר יובילו להוצאות גבוהות ולירידת ערך הרכב בשוק. מלבד זאת קיים כמובן ההיבט האסתטי התלוי בטעמו האישי של בעל היונדאי וברצונו להיראות במיטבו על הכביש. יש לציין כי בעלי רכבי רבים לוקחים את רכבם לצביעה כללית לפני הוצאתם למכירה.

מי מספק שירותי פחחות לרכבי יונדאי

ראשית, חשוב לדעת שקיים הבדל מהותי בין מכונאי ופחח רכב, ולכן אדם המתיימר לתת מענה מקיף לשני התחומים כנראה איננו ישר. זוהי עובדה חשובה מאחר ובמדינת ישראל פועלים לא מעט מוסכים פרטיים שאינם מורשים, המנצלים את בורות הלקוח על מנת לגבות סכומים גבוהים עבור עבודה בלתי נחוצה וברמת מקצועיות נמוכה. על פי רוב, מוסך או מרכז שירות המספקים שירותי פחחות רכב מחזיקים מחלקה ייעודית, ומעסיקים פחחי שלדה וצבע בעלי הכשרה מתאימה. מבין אלו ישנם מרכזי שירות מורשי יבואן המתמחים באופן ספציפי ברכבי יונדאי, המספקים התאמת צבע מלאה לדגם לצד אחריות מלאה על עבודתם.

מכיוון שפעמים רבות מקור הפגיעה בפח הרכב הינו תאונת דרכים, קיימת חשיבות מרובה לפנייה אל מוסך המצוי בהסדר עם חברת הביטוח ומורשה על ידה. מוסך זה מחויב לספק שירות מהיר על פי הסכמיו עם החברה, אשר משתתפת בהוצאות התיקון בהתאם לפוליסה. מלבד זאת, קיימים מרכזי שירות המציעים ללקוחותיהם כרטיסי מועדון שמכסים בתנאים מסוימים על ההשתתפות העצמית, ומזכים ברכב חלופי לכל התקופה בה נמצא הרכב במוסך.

עלויות פחחות רכב

עלויות תיקוני פחחות וצבע ברכבי יונדאי עשויות להשתנות בין נותני השירות, בהתאם לתמחור שעת העבודה והשימוש בחלקים מקוריים או משומשים. יחד עם זאת, ניתן להצביע על טווח מחירים מקובל בשוק. לדוגמא, שפשוף צבע או עיקום קל הדורשים תיקון פשוט יחסית, יעלו בין שבע מאות לאלף ושלוש מאות שקלים, לא כולל החלפת חלקים במידת הצורך. לעומת זאת, עבור צביעת אזורים נרחבים יותר יהיה על הבעלים לשלם בין שמונה מאות לאלף ושש מאות שקלים, ואילו רמונט כללי עשוי לטפס לעשרת שקלים ויותר. מכיוון שמדובר בהוצאות בלתי מבוטלות מומלץ לשמור על פח הרכב על ידי חנייה במקומות מוצלים ומוגנים, שימוש במעטפת, ביצוע ווקס לפחות פעמיים בשנה, וכמובן נהיגה זהירה ואחראית.