logo

רכבי מיצובישי על דגמיהם השונים אהודים מזה שנים על יד הצרכן הישראלי, עם מאות אלפי יחידות שנמכרו לאורך שנות פעילותה של החברה בארץ. את הרכבים מייצר תאגיד מיצובישי מוטורס העולמי שהוקם ב- 1970 וממוקם בבירת יפן, ומהווה חלק מקבוצת מיצובישי המונה עשרות חברות שעוסקות בתחומים שונים. סמלה של חברת מיצובישי המופיע על הרכבים מורכב משלושה מעוינים אדומים הנוגעים זה בקודקודו של זה, בהתאם לשם הקבוצה שמשמעו ביפנית שלושה ערמוני מים או שלושה יהלומים. לפניכם סקירה של מספר דגמים פופולאריים מבית היוצר של מיצובישי מוטורס, אותם מייבאת לישראל קבוצת כלמוביל.

מיצובישי לנסר

בסוף שנות השמונים החלו להופיע דגמי מיצובישי לנסר על כבישי ישראל, כחמש עשרה שנים לאחר שהחלה מיצובישי מוטורס לייצרם. מדובר במכונית משפחתית אשר עברה לאורך השנים מספר שיפורים חזותיים ומבניים, אשר שדרגו את ביצועיה על הכביש וצריכת הדלק, את איכותו של תא הנוסעים ואת המראה החיצוני. הגרסה האחרונה של מיצובישי לנסר כוללת דגמי ספורטבק וסדאן, עם מנוע 1.8 ליטרים המספק 143 כוחות סוס, וכן מנוע 1.5 ליטרים המספק 109 כוחות סוס. מכונית זו שזכתה לציון של חמישה כוכבים במבחן האירופי וכוללת 7 כריות אוויר, מגיעה עם תא נוסעים מרווח ומראה עתידני המושך את העין.

מיצובישי פאג'רו

רכב פנאי אהוד ומוכר המשווק בגרסתו החדשה בארץ עוד משנת 2007, במחיר המתקרב לשלוש מאות אלף שקלים. הגרסה החדשה מציעה מנוע דיזל או בנזין עם שישה שסתומים המאופיין בעוצמה גדולה של 200 כוחות סוס וברעש מינימאלי. בנוסף לכך, הרכב מצויד בבקרת יציבות אלקטרונית, בנעילת דיפרנציאל אחורית ובבקרת משיכה העושות אותו לבעל ביצועי שטח מעולים. מבחינה ויזואלית מדובר במכונית בעלת עיצוב מעודן יחסית לדגמים הקודמים, המאופיינת במראה רבוע וצנוע יותר.

מיצובישי אאוטלנדר

דגם זה המשתייך לקטגוריית כביש-שטח מגיע בשלוש גרסאות חדשות ושונות, אשר מחיריהן מתחילים ב-165 אלף שקלים לדגם ה- Instyleומטפסים עד ל- 225 אלף שקלים בדגם הטורבו-דיזל. כל הגרסאות החדשות מצטיינות בצריכת דלק נמוכה ביותר, העומדת על כשישה עשר קילומטרים לליטר בממוצע, וזאת בזכות הפחתת המשקל והשימוש בטכנולוגיית קליר- קאט אשר תורמת גם להפחתה משמעותית ברמת זיהום האוויר. המכונית כוללת שבע או חמש כריות אוויר בהתאם לדגם, מערכת בקרת אקלים חדישה ומראות חשמליות מתקפלות, ובחלק מהדגמים גם ריפודי עור, התנעת כפתור, מושב חשמל לנהג ומערכת בלמים אוטומטית. יש לציין כי האאוטלנדר נמנית על המובילות בקטגוריה מבחינת רמת האבזור, הביצועים וצריכת הדלק.

מיצובישי ספייס סטאר

זוהי מכונית סופר מיני המשווקת כיום בשתי גרסאות עיקריות. הדגם הידני מגיע עם מנוע שלושה צילינדרים בנפח ליטר אחד ומחירו עומד על כשבעים אלף שקלים, ואילו הדגם המאובזר יותר הינו בעל תיבת הילוכים אוטומטית ומנוע בנפח 1.2 ליטרים, ומחירו עומד על כשמונים אלף שקלים. עיצוב המכונית משתלב היטב בסביבה העירונית, עם אפשרות התאמה ייחודית בעזרת מדבקות פסים, איורי פרחים וחיפושית, עליהם יוסיף הקונה עוד כאלף עד אלף וחמש מאות שקלים. הרכב עצמו מגיע עם מושב אחורי מרווח ביותר יחסית לקטגוריית הסופר מיני, המאפשר הסעת שלושה ילדים בנוחות, וכן עם תא מטען המספיק להטענת הכבודה הנחוצה. באופן מיוחד בולטת צריכת הדלק העומדת על עשרים ושלושה קילומטרים לליטר על פי נתוני היצרן, ובימים אלו של עליית מחירי הנפט מדובר בחיסכון משמעותי. מעבר לכך, מכונית זו ניחנת בזריזות ובנסיעה שקטה, וכן ברדיוס סיבוב ובמימדים המאפשרים לה להיכנס ולצאת בקלות ממקומות חנייה במרחב העירוני.